Serdecznie zapraszamy na zaprzyjaźniony portal poświęcony obecnie najpopularniejszej diecie odchudzającej. Dieta dukana jest w tej chwili najczęściej wybieranym przez Polaków planem odchudzającym. Nie przynosi tak szybkich rezultatów jak dieta kopenhaska, ale w dłuższej perspektywie jest bardzo skuteczna.

Zamienniki?Pytanie

Podyskutujmy o diecie kopenhaskiej, jej zasadach, wadach i zaletach.

Zamienniki?Pytanie

Postprzez agnieszka300 » 20 Mar 2010, 12:40

Mam pytanie jak to jest z tymi zamiennikami?
Czy szpinak mozna rzeczywiście zamienić na brokuły?
Nie ma to wpływu na działanie diety?
agnieszka300

Re: Zamienniki?Pytanie

Postprzez Maura » 20 Mar 2010, 19:47

Spotkałam się już z kilkoma wersjami tej diety i w jednej z nich były właśnie brokuły zamiast szpinaku. A niemal 30 lat temu, gdy za pomocą tej diety odchudzała się moja mama, to w ogóle w tym dniu był duży ugotowany seler (brokułów w PRLu nie znaliśmy )
Nie wiem, czy można zamieniać ale wiem, że moja mama wtedy schudła chyba ze 13 kg i bez efektu jo jo.
Maura

Postprzez agnieszka300 » 21 Mar 2010, 12:12

Dzięki:)
Dziś mam 6 dzień i znowu zaraz zacznie się jazda ze szpinakiem. 3 lata temu po pierwszym spotkaniu ze szpinakiem w tej diecie odstawiłam go. Schudłam 8,5 kilo. jojo po 3 latach. Niepełne:)
Wiem że ta dieta głownie poprawia przemianę materii i na tym mi zależy.
Więc brokuły chyba nie zaszkodzą. Niektórzy tak jedzą.
agnieszka300

Postprzez yumi » 10 Maj 2010, 17:13

Ja mam inne pytanie co do zamienników.
-Czy do sałaty zamiast oleju, można użyć Sosu sałatkowego Winegret http://www.winiary.pl/produkt.aspx/354/sos-salatkowy-winegret
-a drugie to czy zamiast czerwonej, zielonej herbaty można pić herbate ziołową (np. z mietą i innymi ziołami) ??
yumi

Postprzez vanilla_poz » 12 Maj 2010, 15:40

jeśli chodzi o herbatę, nie powinno się zamieniać zielonej na miętową. Zielona herbata wypita przed posiłkiem podwyższa spalanie tkanki tłuszczowej oraz termogenezę ( podczas której powstaje ciepło wydzielające się w trakcie reakcji chemicznych, zamieniających tłuszcz w wodę i dwutlenek węgla). Ponadto zielona herbata obniża poziom lipidów (tłuszczy) jak cholesterol, szczególnie LDL ("zły cholesterol"). Mięta polecana jest w przypadku wszelkich schorzeń ze strony układu pokarmowego, ponieważ wzmaga wydzielanie soku żoładkowego i żółci oraz działa rozkurczowo.Stosuje się więc ją w różnych schorzeniach układu pokarmowego. Na pewno usprawnia funkcjonowanie żołądka,co może mieć jakiś pozytywny wpływ przy redukcji masy ciała,ale chyba raczej pośredni.

A co do sosów z paczki, np winiary - prawie każdy produkt tego typu zawiera sól, która w diecie kopenhaskiej jest niedozwolona. Proponuję zastosować olej lniany.
Image
vanilla_poz

Postprzez taissa » 01 Lip 2010, 13:26

Zamienniki:
Szpinak=brokul =szparagi
Salata=kapusta=fasolka
Albo kawa z mlekiem albo z cukrem ( w mleku tez jest cukier- laktoza)
Pomidory=papryka
Zamiast kawy=kofex,guarana (nie herbata-rano musimy dostarczyc organizmowi kofeiny- az do obiadu spala nasze dzien wczesniej zjedzonekalorie!!)
Zamiast jajek=omlet (jednak dla kobiet bez żółtek- nadmiar estrogenu w nich zawarty nie pomaga pozbyc sie sadelka z kobiecych partii- tylka i nog)
Kompot=duzy owoc

Tyle doczytałam.Ja stosowałam tę dietę z 5 lat temu,poczatkowo jadłam ten paskudny szpinak ale później zastąpiłam go brokułami.Schudłam 6 kg przez 11 dni bo tyle wytrzymałam.Efektu jojo nie miałam.
taissa

Postprzez Mala_mi » 05 Lip 2010, 19:06

cześć, czy to mięso, które jest podane można zamienić na fileta z kurczaka? albo cały czas eść rybę?
Mala_mi

Postprzez rudamyszka » 06 Lip 2010, 08:41

Hej Mała Mi, czytałam gdzieś w innym artykule w necie, niestety nie pamiętam gdzie, że nie będzie takich efektów, jeśli zamieni się wołowinę na kurczaka albo rybę. Polędwicę wołową nie jest łatwo znaleźć, można ją zastąpić np. ligawą, byle nie była zbyt żylasta, albo jakąś inną chudą wołowiną.
rudamyszka

Postprzez brunecia89 » 31 Lip 2010, 08:32

Ja nie lubię wołowiny, albo nie tyle nie lubię co mój organizm nie przetrawia tego mięsa i potem cały dzień mi siedzi na żołądku. Zawsze jem piers z kurczaka a w werji diety ktora stosowalam byla tez ryba.
brunecia89

Wróć do Wszystko o diecie kopenhaskiej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość